Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel; “6’lı masa; bir yol haritasıdır, Parlamenter sisteme geçişin manifestosudur”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, ilçemizi ziyaret ederek İYİ Parti İlçe Başkanı Avni Yıldırım, İYİ Parti Kadın Kolları Başkanı Aysun İpek Ayan, Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililerle bir araya geldi. Parti binasında, Genel Başkan Meral Akşener’in selamını vatandaşlara iletmek için ev ziyaretlerinin yapılacağını ve 6’lı masanın bir yol haritası ve Parlamenter sisteme geçişin manifestosu olduğunu belirttiği konuşmasının ardından Ünzile Yüksel, esnaf ve ev ziyaretleri gerçekleştirerek üye kayıtları yaptı.
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Kadın politikaları Başkanı Ünzile Yüksel, Yardımcısı Kadriye Ünler, İl Başkan Yardımcıları Murat Kaya, Tantoğlu Yener Sema ve Sadettin Ölmez ile birlikte ilçemize ziyaret gerçekleştirdi.
İlk olarak ilçe binasında partililerle bir araya gelen Genel Başkan Yardımcısı Kadın politikaları Başkanı Ünzile Yüksel, burada bir konuşma yaptı.
6’LI MASA BİR YOL HARİTASIDIR
Konuşmasında, “6’lı masa bir yol haritasıdır” diyen Ünzile Yüksel; ”3 aydır özellikle Kadın Politikaları tarafımıza tebliğ edilince Sayın Genel Başkan tarafından Ülkenin her yerinden kadınlara ulaşmaya çalışıyoruz. Kadın teşkilatlarını organize ederek sahada var olduklarını göstermek. Ortalıkta gezerek, “biz İYİ partiliyiz. Bize üye olun” anlamında değil. Bu, kapı ziyareti yapılarak, tek tek evler dolaşılarak, insanların hatırları sorularak, genel Başkanın selamını götürülerek, dertlerine ortak olarak, birinci etapta üyeliğe zorlamadan ama ikinci etapta onlar zaten üye olduğunu bizzat biz yaşadık.
Burada olmanızdan ben çok memnun oldum. Biz son bir aydır evimizin yüzünü görmedik. Kayseri, Maraş, Antalya, Akşehir, Konya, Uluborlu, Düzce, Giresun, Amasya ve Sinop’u ziyaret ettik, bunlar sadece hepsi 10 günde oldu. Bayramdan sonra önce Selçuklu Coğrafyasını bitirip ardından Doğu ve Güneydoğu’ya gideceğiz.
Şuna emin olun arkadaşlar, dokunduğunuz kapı sizi boş çevirmiyor. Biz bu Ülke’ de herkesin oyuna talibiz. Her partinin seçmeninin oyuna da talibiz. Yani, “o partinin seçmeni bize oy vermesin” deme lüksümüz yok. Neden yok?
Bu seçim, parlamenter sisteme dönme umudunun son seçimi. Biz bunu başaracağız. İman ettik, başaracağız. Tersini düşünmek istemiyorum. Ama velev ki oldu. Yine seçim olur bu Ülke’ de, ancak saraya yeni bir yönetici, saraydakilerin büyük çocuğu mu, küçük çocuğu mu? Küçük damat mı, büyük damat mı? onun seçimi yapılır. Biz milli iradeyi tekrar hakim kıracaksak, tekrar hukukun üstünlüğünü sağlayacaksak, parlamenter sisteme dönmek zorundayız. Ve Sayın Genel Başkanımız, en baştan itibaren her zaman dediğim gibi burada da tekrar diyorum, Allah razı olsun, Allah ömrünü uzun etsin kendisinin. Başkanımız, 10 yıl öteyi görerek adım atıyor.
“Ben Başbakan olacağım” derken neyi kastetti? Bu sistem yanlış. Bu sistemdeki Başbakanlık, sadece model, başka bir şey değil. Bu nasıl olacak? Bakın 6’lı bir masa var. Bu 6’lı masanın bir yol haritası olduğunu bilmeyen yok. Parlamenter sisteme geçişin manifestosu. Biz ittifakı, 2018 seçiminde İYİ Parti, CHP, Demokrat Parti ve Saadet parti ile kurduk. Seçime gittik, seçimden sonra da hemen ardından Belediye seçimleri oldu. Bu seçimlerinde de biz sadece CHP ile olduk. Bu ittifakın mimarı Meral Akşener’dir. Neyi göstermeye çalıştı ve başarılı oldu? Yıkılmaz denilen iktidarların, yıkılabileceğini gösterdi. İstanbul seçimi, Ankara seçimleri, Antalya, Adana, Mersin seçimleri bunun ispatıdır. Yıkılmaz gibi gösterilen algılar, yıkıldı. Hani diyoruz ya; Millet bizi çağırıyor diye. Hakkeden millet bizi çağırdığı için biz buradayız. “dedi.
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ BUNLARIN SÖYLEDİĞİ GİBİ BİR ŞEY YOK
İstanbul sözleşmesine kısaca değinen Ünzile Yüksel; “Biz buraya neyi amaçlayarak geldik buraya? Millet mutlu, devlet güçlü olsun dedik. Dışarda başı dik bir devlet, içerde halkı mutlu bir millet olsun dedik. Onun için bir kişinin iki dudağının arasına millet emanet edilemez, bir kişinin iki dudağının arasına ülkenin geleceği emanet edilemez. Bir gecede karar veriyor. Akşam yatıyorlar, sabah kalkıyorlar, ben bu şeyden çekildim. Niye çekildin? Çekildim. Tamamen siyasi rant. Ya da oya tahmin amaçlı açıklamalar var. Örneğin İstanbul sözleşmesi. Sözleşmede onların kastettiği gibi bir durum yok. Ben avukatım, avukat, asıl avukat. Ben İstanbul Hukuk mezunuyum. Ankara Hukuk mezunu avukat arkadaşım. Emek verdik, bileğimizin hakkıyla devletin okullarında okuduk, bir yerlere geldik. Ve kurumlarımızda yok, oradan, buradan gelen bayanlarımız da yok. Aynı zamanda ben bir eğitmenim. Biz alnımızın teriyle para kazanan, emek veren insanlar, emeğin kıymetini bilen insanlarız. O sözleşmenin hiçbir yerinde bunların söylediği gibi bir şey yok. Amaç, 0,5 ya da 000,01 de olsa birilerinin oyunu alabilmek.
İstanbul sözleşmesine bağlı 6284 sayılı bir yasa hazırladı. Kadına şiddetin, aile içi şiddetin, çocuğun cinsel istismarının önlenmesine yönelik kanunlar hazırlandı. Bu kanundan kim rahatsız olabilir? Sadece seçmene yönelik bir açıklama bu” şeklinde konuştu.
BİZ MİLLETİN KENDİSİYİZ
Konuşmasının sonunda, “Biz milletin kendisiyiz” diyen ve ev ziyaretlerinin yapılacağını belirten Yüksel; ”Biz kimsesizlerin kimi olmak için buradayız. Biz bu milletin kendisiyiz. Bu seçimi kadınlar kazanacak. Çünkü, erkekler kolay evlere giremiyor. Kadınlarımız evlere giderken de kapıyı çaldıklarında herkes kendinden birini bulacak. Genel Başkanımızın gönderdiğini, selamını söyleyeceksiniz ve dertlerini dinleyeceksiniz” dedi.
PARTİYE ÜYE YAPILDI
Konuşmanın ardından Ünzile Yüksel ve beraberindekiler, esnaf ve ev ziyaretleri gerçekleştirerek, partiye üye kayıtları yapıldı.
Kayıtların ardından Ünzile Yüksel ve beraberindekiler, ilçemizden ayrıldılar.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat