Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

Trafikte yaya önceliği/güvenliği bildirimi

Valilik, Kaymakamlık, Belediye ve Müftülüklere ait anons sistemleri üzerinden, trafikte yaya önceliği – güvenliği konusunda yapılacak bildirimler belirtiliyor.
Bildirimde şu konular üzerinde vatandaşlar uyarılıyor;
1-Değerli vatandaşlarımız, trafikte yaya yollarında ilerleyelim, yürürken yaya yolu veya banketleri tercih edelim.
2. Değerli vatandaşlarımız, trafikte yaya olarak geceleyin görünür kıyafetler giyelim, karanlıkta açık renk ve yansıtıcı özellikli elbiseleri tercih edelim veya yanımızda mutlaka ışık bulunduralım.
3. Değerli vatandaşlarımız, trafikte sürücü ve yaya olarak trafik ışıklarını takip edelim. ışıklı trafik cihazlarının bulunduğu yerlerde trafik ışıklarının yönlendirmesiyle hareket edelim.
4. Değerli vatandaşlarımız, trafikte yaya geçitlerini kullanalım. karşıdan karşıya geçişlerde yaya ve okul geçitleriyle kavşak giriş ve çıkışlarını kullanalım.
5. Değerli vatandaşlarımız, trafikte yaya olarak mutlaka yola odaklanalım. yolda yürürken cep telefonu ile meşgul olmayalım, kulaklık kullanmamaya özen gösterelim.
6. Değerli vatandaşlarımız, trafik ışığı bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken hızımızı azaltalım, yaya ve okul geçitlerinden geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını verelim.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat