Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

Trafo hırsızları boş durmadı

Son yıllarda artan trafo hırsızlığına bir yenisi eklendi. İlçemiz Karabük Mahallesi Sulama göletinin elektrik trafosu kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalındı.
Gerek Demir fiyatlarının, gerekse Bakır kablo fiyatlarının artması sonrası artan Trafo hırsızlığına bir yenisi eklendi. Geçtiğimiz günlerde İlçemiz Karabük Mahallesi Sulama göletinde bulunan elektrik trafosu kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalındı.
Hırsızlık olayı ile ilgili iddialara göre geçtiğimiz günlerde Karabük Mahallesi Muhtarı ile DSİ görevlisi gölet alanına giderek kontrol yapmak istedi. Göletin hemen yanında bulunan Trafoya giden yetkililer, trafonun sökülerek çalındığını fark etti. Konuyu hemen Jandarmaya haber veren yetkililer olay yerine gelen jandarma ekipleri ile olay yerinde inceleme yaptılar. Kim ya da kimler tarafından çalındığı belli olmayan trafonun, bu işi bilen biri ya da birileri tarafından çalındığı edinilen bilgiler arasında yer aldı. Trafonun tahmini değerinin 60-70 bin Türk lirası arasında olduğu öğrenilirken, Hırsızlık olayı İstanbul escort ile ilgili soruşturma devam ediyor.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat