Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

Üniversite Öğrencilerine Belediye’den Tam Destek

Şereflikoçhisar’a Üniversite eğitimi için yeni kayıt yaptırmaya gelen öğrencilerin, yurt kayıt işlemlerini tamamlayana kadar ilçemiz Belediyesi tarafından geçici olarak kalacakları yeri sağlayarak misafir ediliyor.
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin Fakülteye ve Meslek Yüksekokulu’na eğitim için kayıt yaptırmak için ilçeye gelen öğrencilerin, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarındaki işlemleri sırasında mağduriyet yaşamamaları için Belediye tarafından öğretmenevi ve otellerde konaklama imkanı sunuluyor.
Belediye Başkanı Memiş Çelik, üniversite öğrencilerinin konaklama ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirterek, “İlçemize ülkemizin birçok noktasından üniversite eğitimleri için gelen kardeşlerimizi, kalacak yerle ilgili işlemleri tamamlanana kadar mağduriyet yaşamamaları için öğretmenevi ve otellerde misafir ediyoruz. Üniversite öğrencilerimizin konakladıkları süre zarfında masraflarını Belediye olarak karşılıyoruz.” dedi.
Ailelerinden uzakta olan öğrencileri kardeşi ve evladı olarak gördüklerini dile getiren Çelik, “Üniversite öğrencilerimizin ilçemizde rahat ve huzurlu şekilde eğitimlerini tamamlamaları için üzerimize düşen görevi fazlasını yapıyoruz. 4 Ekim’de başlayacak akademik takvim öncesinde üniversite öğrencilerinin konaklama ihtiyaçlarının karşılanması için başvuruları kabul ediyoruz. İlçemize gelen hiçbir öğrencimiz mağdur kalmayacak.” ifadesini kullandı.
Çelik, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Şereflikoçhisar Yurt Müdürü Yusuf Kuyu ile öğrencilerin yurt taleplerinin karşılanması, değerlendirme çalışmalarıyla alakalı görüşme gerçekleştirildiğini kaydetti.
Yurdun dört bir yanından ilçemizde okumak için gelen öğrencilerin ise bu uygulama sonrası bir hayli memnun oldukları, Belediye Başkanı Memiş Çelik’e teşekkür ettikleri öğrenildi.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat