Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

Zafer İlkokulu e-Twinning projesine katıldı

Öğretmenler için işbirliği ve eşsiz bir öğrenme ortamı sağlayan, ”Eğitim Ekip İşidir” sözünün hayat bulduğu ve öğrencilerin de bilgilerini beceriye dönüştürmesi için fırsatlar sunan eTwinning projesine, ilçemiz Zafer İlkokulu da katıldı. Proje, okulun Sınıf Öğretmeni Müdür Yardımcısı Merve Nur Ceyhan tarafından yürütülüyor. eTwinning projesine, “Dünyamız için el el ele” adlı proje ile katılım sağlayan Ceyhan, proje kapsamında 4/A sınıfı ile birlikte birtakım etkinlikler gerçekleştirmekte.
eTwinning projesine İlçemiz Zafer İlkokulu da katılım sağladı. Okulun sınıf öğretmeni Müdür Yardımcısı Merve Nur Ceyhan tarafından yürütülen eTwinning projesine “Dünyamız için el ele” adlı proje ile katıldı.
Öğretmenler için işbirliği ve eşsiz bir öğrenme ortamı sağlayan, ”Eğitim Ekip İşidir” sözünün hayat bulduğu ve öğrencilerin de bilgilerini beceriye dönüştürmesi için fırsatlar sunan eTwinning projesi, zoom üzerinden uygulanmakta.
PROJE 15 ŞUBAT’TA BAŞLADI
2021-2022 eğitim-öğretim yılında 15 Şubat’ta başlayan eTwinning projesi, 1 Mayıs’ta sona erecek.
“Dünyamız için el ele” projesi ile 15 Şubat’tan itibaren ilk olarak Mehmetçik İlkokulu’nda başlayan daha sonra Zafer İlkokulu’nda devam eden Merve Nur Ceyhan, bulunduğu okulun 4/A sınıfı ile birlikte proje kapsamında birtakım etkinlikler yapıyor.
PROJEYE 12 ÖĞRETMEN KATILDI
“Dünyamız için el ele” e Twinning projesine; kuruculuğunu Antakya Şehit İlker Uylaş İlkokulu’ndan Sevim Yıldız Sağlam ile Antakya Şehoğlu İlkokulu’ndan Serap Yılmaz ve Antakya TOBB İlkokulu’ndan Derya Aydın, Antakya Şehit İlker Uylaş İlkokulu’ndan Hasan Harbutoğlu ile Özlem Bakbak, Adana Mehmet Ali Yılmaz İlkokulu’ndan Emel Aydın, İlçemiz Zafer İlkokulu’ndan Merve Nur Ceyhan, İstanbul Güneşlitepe İlkokulu’ndan Derya Yıldız, Antakya Bedii Sabuncu Ortaokulu’ndan Nazım Bakbak, Antakya Şehoğlu İlkokulu’ndan Pınar Abay ve Azerbaycan’dan da iki ortak olmak üzere toplam 12 öğretmen katıldı.
PROJE KAPSAMINDA BİRTAKIM ETKİNLİKLER YAPILIYOR
Yapılan etkinlikler hakkında bilgi veren Merve Nur Ceyhan, “Dünyamız için el ele” projesi kapsamında ilk olarak çevre mühendisleriyle birlikte düzenlendikleri suyun önemi webinarı etkinliğinin, öğrencilere büyük katkı sağladığını söyledi.
21 Nisan’da da çelebi Kalkan Stem webinarı etkinliğini düzenleyeceklerini belirten Merve Nur Ceyhan, etkinlikte stem nedir?, nasıl uygulanır? gibi konuların anlatılacağını ifade etti.
eTwinning projesi ile öğrencilerin eğitimler alacağını ve etkinliklerde yer alacağını da özellikle vurgulayan Merve Nur Ceyhan, etkinliklerde yapılan ürünlerinin zoom üzerinden projeye ortak olan 12 okulla paylaşıldığını söyledi.
Projenin, 1 Mayıs’ta sonlanacağını ifade eden Ceyhan, proje bitiminde katılan okullara kalite belgesi verileceğini, şayet Projeye farklı Ülkelerden katılım olduğunda Avrupa kalite belgesinin verileceğini kaydetti.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat