Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

Görgülü’den ÇKS uyarısı

İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Şenol Görgülü, çiftçi kayıt sistemi (ÇKS) son günü hakkında bilgilendirmede bulundu.

İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Şenol Görgülü, çiftçi kayıt sistemi (ÇKS) son günü hakkında bilgilendirmede bulundu. Konu hakkında 2020 üretim yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvuruları ÇKS Yönetmeliği ve Genelgesinde belirtildiği üzere 01 Eylül 2019 tarihinde başlamış ve 30 Haziran 2020 tarihi mesai bitiminde sona erecektir. Kayıt yaptırmayan çiftçilerimiz acele etsinler” dedi.
2020 ÜRETİM YILI ÇİFTÇİ KAYIT SİSTEMİ KAYITLARI İÇİN SON GÜN 30 HAZİRAN 2020
İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Şenol Görgülü, çiftçi kayıt sistemi (ÇKS) son günü hakkında bilgilendirmede şunları dile getirdi. “Uygulamada olan Mazot ve Gübre Desteği, Sertifikalı Tohum Kullanımı Desteği, Sertifikalı Tohum Üretimi Desteği, Sertifikalı Fidan/Fide Kullanımı Desteği, İyi Tarım Uygulamaları Desteği, Organik Tarım Desteği, Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeline Göre Yağlı Tohumlu Bitkiler ve Hububat- Baklagiller Fark Ödemesi Desteği, Küçük Aile İşletmesi desteği, Yem Bitkileri Desteği, Katı Organik –Organa mineral Gübre Desteği, Biyolojik ve Biyoteknik Mücadele Desteğinden faydalanabilmeleri için ÇKS’ye kayıtlı olma zorunluluğu bulunmaktadır. 2020 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) kayıt ve güncellemesi için başvuruda bulunmayan üreticilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları ve bahsedilen desteklemelere müracaat edebilmeleri için 30 Haziran 2020 tarihi mesai bitimine kadar gerekli işlemleri yaparak Müdürlüğümüze kayıtlara esas evraklar ile müracaatta bulunmaları önem arz etmektedir. 30 Haziran 2020 tarihine kadar başvuruda bulunmayan üreticilerimiz Bakanlığımızca uygulamada olan ve Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) üzerinden yürütülen ataşehir escort desteklemelerden faydalanamayacaktır” dedi.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat