Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

Ülkü Ocağı Başkanından ASKIDA EKMEĞE DESTEK

MHP lideri Bahçeli’nin askıda ekmek çağrısına İlçemiz Ocak Başkanından destek geldi. Ocak Başkanı Selçuk Adalı İlçemizde buluna bazı fırınlara askıda ekmek bıraktı.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Askıda ekmek çağrısına İlçemiz Ülkü Ocakları Başkanı Selçuk Adalı tam destek verdi. Geçtiğimiz günlerde İlçemizde bulunan bazı fırınlara giderek askıda ekmek bırakan Adalı; “Genel Başkanımız, Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli Beyefendinin başlattığı askıda ekmek uygulamasına İlçemizde seferberlik ruhuyla tam destek veriyoruz. Askıda Ekmek Kampanyası ile dar ve orta gelirli vatandaşlarımıza gücümüz nispetinde, onları incitmeden, izzet-i nefislerini zedelemeden destek olmaya, bir elin verdiğini diğer elin görmemesine özen göstererek destek vermeye gayret edelim. Türk milletimizin asırlardır benimseyip bir bayrak gibi taşıdığı geleneksel yardımlaşma duygusunun alicenaplıklarını sergilemeye çalışalım. Hz. Peygamber’in, “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” buyruğu gereğince kararımızı ve tavrımızı oluşturalım. İnançlarımız ne diyorsa onu yaptık, yapmaya da devam edelim” dedi.

Askıda Ekmek Kampanyası siyasal bir tepki veya eleştiri değil, manevi bir görevi ifa hassasiyeti, kardeşliği, hatırlamayı, paylaşmayı ve kader ortaklığını ifade hasbiliğidir diyen Ülkü Ocakları Başkanı Adalı; “Biliyoruz ki, bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz. Hemşerilerimizin evinde ne piştiğini, sofraya neyin koyulduğunu, ekmeğin olup olmadığını düşünmek, mesele etmek, bununla da ilgilenmek insani, İslami ve hemşerilik mükellefiyetimizdir. Bir elleri yağda, diğer elleri balda, ne ekmeği bilir, ne yoksulu tanır. Ama sıra istismara geldi mi dikiş ve fren tutmayanlara itibar etmeyin. Manevi dayanışmayı hedefleyen, paylaşmayı önceliğine alan, empatiyi gözeten Askıda Ekmek Kampanyamıza yüzsüzce kulp takıp kara çalanlara zaman ayırmayın.  Askıda Ekmek Kampanyamızı eleştiren odakların milletimizin ekmeğine göz koyan, ekmeğinden çalmak için bahane hazırlayan kriz tacirleri olduğu açıktır. Biz ekmeği askıya koyduk, helalden yana tercihimizi gösterdik; zillete düşenleri tarihin askısına koyup postlarını tartacak olan da büyük Türk milletidir. Biz ekmek diyoruz, millet diyoruz, refah diyoruz, bereket diyoruz, beka diyoruz, istiklal ve istikbal diyoruz; manevi dayanışmanın ve milli birliğin dinamizmiyle büyük ve güçlü Türkiye’ye Cumhur İttifakı sayesinde ulaşacağımıza gönülden inanıyoruz.
Bu güzel hayra, dayanışma, yardımlaşma ve paylaşmaya katkı yapacak dava arkadaşlarıma ve kıymetli hemşerilerime, askıda ekmek uygulamasına destek veren fırıncı esnaflarımıza teşekkür ederim” dedi.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat