Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

İSPATLAMAYAN MÜFTERİDİR

Affınıza sığınarak bu hafta köşe yazımı şahsım ve şahsıma iddia edilen ithamlara cevap vermek için yazıyorum. Bu yüzden tüm okurlarımızdan şahsımı ilgilendiren konuyu kaleme aldığım için özür diliyorum.
Son haftalarda gerek gazetem gerekse şahsım hakkında biri ya da birileri tarafından aslı astarı olmayan, bir takım yalan, iftira ve karalama kampanyası başlatılmaya çalışılmaktadır. Yapmış olduğum haberler sonrası her hangi bir çıkar yol bulamayan, haklılık payları ya da haberde yalan olmadığı için yargıya taşıyamayan, ağzından değil karnından konuşan, sırf algı yaparak, iftira atmaya, beceriksizliklerini, çapsızlıklarını hatta ve hatta karaktersizliklerini şahsıma maal etmeye çalışan bir gurup sağda solda gerek şahsım, gerekse gazetem hakkında asılsız iddialarda bulunarak, kendilerini haklı çıkarmaya çalışmaya başlamışlar.
En büyük iddiaları ise ilçemiz eski köylü pazarı olarak yapılan ( Zafer Okulu Caddesi, Şerefiye Camii yanı) ancak belli bir süre sonra kapatılan yerde Kültür Mantarı üretimi yaptığımı ve buraya her hangi bir kira ödemediğim yönünde yalan söylemlerdir.
Evet İlçemizin eski Pazar yeri kullanılan yerde Kültür Mantarı üretimi yaptığım doğrudur. 2019 yılı 10’uncu ayda her esnaf gibi İlçemiz Belediyesine dilekçe yazarak, burada bulunan ve atıl vaziyette olan dükkanlardan bir kaçının tarafıma kiralanmasını istedim. Encümen kararı ile orada bulunan diğer esnaflarda olduğu gibi tarafıma 3 dükkan ki, ücretini encümen ya da belediye belirlemek şartı ile kiralandı. O gün bugün orada İlçemizde olmayan ve yapılmayan bir hizmeti yaparak Kültür Mantarı Üretimi yapıyorum. Dahası Mantar Üretimi yapmak için, Vergi Kaydım, Elektrik – Su Aboneliğim ve İlçe Tarım Müdürlüğünden Üretim İzin belgem bulunmakta olup, her yıl İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından gerekli denetim ve kontroller yapılmaktadır.
******
Gelelim konumuza. Son günlerde yapmış olduğum ve gerçekleri gün yüzüne çıkardığım haberler sonrası biri ya da birileri, mantar üretimi yaptığım yeri de kullanarak; “ daha önce oraya kira ödemiyordu, biz kira almaya başladığımız için bizim hakkımızda olumsuz haber yapıyor” gibi söylemler söyleyerek algı oluşturmaya başlamış. Bakın açık açık söylüyorum. 2019 yılından bu yana mantar üretimi yaptığım yerin bir kuruş borcu varsa memleketi terk ederim.
Dahası yine birileri sırf hoşlarına gitmeyen haberlerim sonrası beni oradan çıkartmaya, elimde kontrat olmasına ve hakları olmamasına rağmen kira ücreti için ecri misil yapmaya çalışıyorlar. (Bir önemli konu ise bahse konulu adresin, bir başka kişiye ait olması). Halbu ki ecri misil yapılabilmek için işgal edilen yerin, illegal yolla ve habersiz bir şekilde işgal edilmesi şartı varken, göz göre göre hukuksuz iş yapmaya çalışıyorlar. Kaldı ki aynı yerde 4-5 esnaf benimle aynı şartlara sahipken, onlara hiçbir şey yapmayıp, şahsıma mobing uygulanmak istenilmesi, işin en acı yanı oluyor.
Burada asıl amaç, koltuk zehirlenmesi yaşayan çocukların, ne kanundan, ne kuraldan ne de neye haklarının olup olmadığını bilmediklerinden kaynaklanıyor olması, bize yakın olan, bizi koşulsuz şartsız destekleyen kişilere tüm kapılar açılırken, bizi eleştiren, yanlışımızı, eksiğimizi kamuoyuna duyuran ve görevi gazeteci olan kişilere tüm kapıların kapatılmaya çalışılması ne kadar doğrudur.
O yüzden son günlerde gerek gazetem, gerekse şahsımla ilgili kamuoyunda dolaşan sözlerin asılsız olduğunu, şayet aksini iddia eden varsa ispata davet ettiğimi, ispatlamayan kişi ya da kişilerin ise müfteri olduğunu kamuoyuna duyurmak isterim.
Her şeyin gönlünüzce olması, şahsi işimizle devlet işini karıştırmamamız, egodan uzak, haysiyet ve şerefimizle yaşamak dilek temennisi selam ve dua ile…

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat