Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

Erkan Seyhan ve Mustafa Alıcı’ya çağrıda bulunan Hicret Candan: “BAŞKANLAR ALGI YARIŞINDA, YALAN YARIŞINDA HIZLILAR, HİZMET YARIŞINDA ÇOK GERİDELER”

İlçemiz halkına dişçilik hizmetinde bulunan Dt.Hicret Candan, geçtiğimiz haftalarda youtube sosyal paylaşımda yayında olan kanallardan canlı yayın yaparak partilerin çalışmaları hakkında bilgi veren Ak Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan ile CHP İlçe Başkanı Mustafa Alıcı’ya gazetemiz aracılığıyla çağrıda bulundu. Çağrısında; “Başkanlar, algı yarışında, yalan yarışında hızlılar, hizmet yarışında çok gerideler” diyen Candan:” Kibir abidelerinden ikisi de bir araya gelmiyorlar, o yüzden de Koçhisar sorunlarını tartışacak, konuşacak, insanlardan siyasetten uzak duruyorlar. Mümkünse Şereflikoçhisar’ı seven her yurt severi göreve çağırıyorum” dedi.
Son iki haftadır youtube kanalında yayın yapan programa katılan Ak Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan ile CHP İlçe Başkanı Mustafa Alıcı’yı dinleyen Dişçi Hicret Candan, gazetemize çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Açıklamasında; “Başkanlar, algı yarışında, yalan yarışında hızlılar, hizmet yarışında çok gerideler” diyen Hicret Candan şunları söyledi.
“İlçemiz yerel gazetelerinden Tuzgölü Haber’de Başkanların demeçlerini okudukça şaşırıyorum. İkisi de bir şeyler yapmaya çalışıyorlar eminim. Ama bir sürü sorunu olan Şereflikoçhisar için bir araya gelip, bu sorunları tartışıp, “çözüm yolu nasıl buluruz?” diye uğraşmıyorlar. O yüzden algı yarışında, yalan yarışında hızlılar, hizmet yarışında çok gerideler. Bir vatandaş olarak ikisine de bir uyarımdır; mümkünse yalan yarışını bıraksınlar, hizmet yarışına ve bir araya gelme yarışına çalışsınlar. Şereflikoçhisar’ın sorunlarını tartışalım, görüşelim. Acil olanları sıralayalım. Ve mümkünse çözüm yollarını da önerelim ama maalesef Şereflikoçhisar’da bunları göremiyoruz. Kibir abidelerinden ikisi de bir araya gelmiyorlar, o yüzden de Koçhisar sorunlarını tartışacak, konuşacak, insanlardan siyasetten uzak duruyorlar. Mümkünse Şereflikoçhisar’ı seven her yurt severi göreve çağırıyorum.
İlçemizde en büyük sorunlardan biri de su sorunudur. Ama kimse buna değinmek istemiyor. Sadece sulama sorun değil, en büyük sorun içme suyudur. İçme suyumuz yetersizdir. Dinlenme havuzlarımız, arıtma havuzlarımız yetersizdir. Sular havuzlarda dinlenmelidir, klorlanmalıdır. Bunları yapamadığımız için de her gelen su hem kokmaktadır hem de mikrop taşımaktadır. Onun için vatandaşlarımızın dikkat etmesi lazım. Bizim sularımızda basiller hızlıca çoğalabilir. Çünkü, bizim barajımız baraj değil, ufacık bir gölettir, sığdır. O yüzden yeteri kadar su dinlenemediği için yeteri kadar su birikemediği için iyi arıtma yapılmalıdır. Havuzların acilen çoğaltılması gerekir. Su dinlenme müddeti de uzatılmalıdır. Onun için havuza ihtiyacımız var, arıtmaya acil ihtiyacımız var. Ya da suyumuzun çoğaltılmasına ihtiyacımız var.
Hala bizim bazı sokaklarımızda 30-35 sene önce avukat Aşır Görgülü’nün yapmış olduğu asfaltlar üzerinde yürüdüğümüzü iddia ediyorum.
Bunlar gelmiş, geçmiş Belediye Başkanları yamadan başka bir şey yapamadılar. O yüzden birbirlerine algı yaratarak, yalan satarak günlerini geçirmek istiyorlar. Hepsine selamlarımı iletiyorum, hizmete devam edin diyorum.”

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat