Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

Zafer Bayramımızın 100.Yılı Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramının 100.yılı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de kutlandı. Sabah saat 10.00’da çelenk sunma töreni ile başlayan program, 10.30’da Kaymakam Zafer Engin, makamda tebrikleri kabul etti. Saat 11.00’de de şehitlik ziyareti gerçekleştirildi. Günün anısına Kaymakamlık tarafından yapılan organizesiyle de Şehit ailelerine ve Gazilere yemek düzenlendi.
30 Ağustos Zafer Bayramının 100.yılı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de kutlandı.
İlçemizde ilk program saat 10.00’da hükümet konağı önünde çelenk sunma töreni ile başladı. Program, buradaki Atatürk büstüne sırasıyla kaymakam Zafer Engin, Tatbikat Merkezi Komutanı Tankçı Albay Uğur Bor ve Belediye Başkanı Memiş Çelik tarafından çelenk sunuldu.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden program, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının okunmasıyla devam etti.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Tatbikat Merkezi Komutanlığında görevli Tank Üsteğmen Mesut Aslan yaptı.
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın öneminden bahseden Üsteğmen Mesut Aslan, konuşmasının sonunda 30 Ağustos Zafer Bayramının kazanılmasında emekleri olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarına minnettar olduğumuzu belirterek şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de şükranlarını dile getirdi.
Konuşmanın ardından çelenk sunma töreni sona erdi.
Program daha sonra saat 10.30’da kaymakamlık makamında devam etti. Kaymakam Zafer Engin, Tatbikat Merkezi Komutanı Tank Albay Uğur Bor ve Belediye Başkanı Memiş Çelik, kaymakamlık makamında tebrikleri kabul etti.
Tebriklerin ardından Kaymakam Zafer Engin, şehit aileleri ve gazilerle birlikte bir araya gelerek sohbet etti.
Saat 11.00’de de ilçe mezarlığına geçilerek şehitlik ziyaret edildi. Burada, protokol tarafından şehitlerimizin mezarlarına karanfiller bırakıldı, ruhlarına okunan Kuran-ı Kerim ve duanın ardından şehitlik ziyareti sona erdi.
KAYMAKAMLIK TARAFINDAN YEMEK DÜZENLENDİ
30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle kaymakamlık tarafından Güneştepe Aile Sosyal Tesislerinde, Şehit Ailelerine ve Gazilerin onuruna yemek organize edildi.
Sohbet eşliğinde geçen yemek, toplu fotoğrafın ardından sona erdi.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat