Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

GÖZÜN AYDIN ŞEREFLİKOÇHİSAR MEZBAHAYI KAPATIP ŞANTİYE mi YAPTILAR?

İlçemizde bulunan Mezbaha Belediyenin el değiştirmesi sonrası yaklaşık 20 gün önce kapatıldı. Her hangi bir kesimin yapılmadığı mezbaha, şimdilerde Belediye şantiyesi olarak kullanılmaya başlandı. ABB tarafından yıllar önce yapılan ve atıl vaziyette duran yeni mezbahanın açılmasını bekleyen İlçemiz kasapları, ellerinde olan mezbahanın da kapatılması sonrası kesim yaptırmak için Aksaray’ın yolunu tutuyorlar.
İlçemiz Belediyesine ait olan ancak yaklaşık 8 yıldır işletmeci tarafından işletilen ve zaman zaman tartışma konusu olan mezbahanın kesim yapılmadığı ve kapandığı öğrenildi. Kapanan mezbaha şimdilerde Belediye şantiyesi olarak kullanılıyor.
İlçemizin adeta kanaya yarası haline gelen ve bir türlü kalıcı çözüm yolu bulunamayan Mezbahada yenide sıkıntılar başladı. İlçemiz Belediyesine ait olan ve yaklaşık 8 yıldır bir başkası tarafından işletilen mezbahanı yeniden kapandığı öğrenildi. Hatta kapanması bir yana resmiyette mezbaha olarak kayıtlı olan alanın şimdilerde Belediye şantiyesi olarak kullanıldığı hatta bazı işçilerin orada kaldığı iddialar arasında yer aldı.
20 GÜNDÜR KAPALI
Yaklaşık 20 gün öncesine kadar işletmecisi tarafından işletilen mezbahanın kapatılarak şimdilerde Belediye Şantiyesi olarak kullanılmaya başlandığı öğrenildi. Hatta resmiyette işletmeci üzerine kayıtlı olan mezbahanın nasıl olup ta belediyeye ait şantiye olarak kullanıldığı merak konusu oldu.
İLÇEMİZDE KESİM YOK!
Mezbahanın Belediyenin yeni yönetimi tarafından yaklaşık 20 gün önce kapatılması ve yine belediyeye ait iş makinaları ile birtakım çalışmaların yapılması sonrası şantiye olarak kullanılmaya başlaması sonrası İlçemiz mezbahasında her hangi bir kesimin olmadığı edinilen bilgiler arasında yer aldı. Mezbahada kesim yaptırmak isteyen ilçemiz kasaplarının ise en yakın yer olan Aksaray’da kesim yaptırdıkları öğrenildi. Şuan hali hazırda işletmecisi bulunan ve önümüzden gelen Kurban bayramını da düşünürsek orada kesim yapılıp yapılmayacağı merak konusu. Her yıl orada işletme sahibin yüzlerce hayvanı kesim yaptığı hatta ve hatta bu yılda yine orada kesim yapmak için birçok kişiye söz verdiği, ancak mezbaha alanında işçilerin kaldığı prefabrik yapıların olması nedeniyle nasıl bir yol izleneceği ilerleyen günlerde netlik kazanacak.
BELEDİYE YETKİLİLERİNE SORUYORUZ?
Yıllarca İlçemizde hizmet veren mezbaha neden kapatıldı? Resmiyette mezbaha olmasına rağmen Belediyeye ait şantiye olarak kullanılması ve orada bazı işçilerin kaldığı doğru mu?
Öte yandan mezbaha hakkında şikayet belirtmek üzere gelen kasaplara “canımızı sıkmayın, dükkanınızın önüne zabıtaya çadır kurdururum” dediniz mi demediniz mi?
Yine İlçemiz kasaplarına “gidin anahtarı alıp kesim yaptırın, sıkıntı olmayacak” diye söyleminiz oldu mu, olmadı mı?
İlçemiz Mezbahasında kesim olmadığı ve başta kasapların perişanlığı, öte yandan olası bir hastalıklı et satışı olması halinde onlarca hatta yüzlerce kişi hastalıkla karşı karşıya kalsa vicdanınız rahat olacak mı olmayacak mı?
Resmiyette mezbaha olarak kayıtlı olan ve işletmecisi tarafından kirası ödenen yeri, Belediye şantiyesi yaptığınız içim işletmeciye her hangi bir kira ödüyor musunuz? Ödemiyor musunuz?
İlçemizde yıllarca hizmet veren ve yeni yönetim tarafından kapatıldığı iddia edilen mezbaha hakkında ne gibi gelişmelerin yaşanılıp yaşanmayacağı ise ilerleyen günlerde netlik kazanacak.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat