Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

İLÇE MÜFTÜSÜ VAİZ OLDU, YENİ MÜFTÜ FATİH BALTA

2018 yılından bu yana İlçemizde Müftülük yapan İsmail Göksü’nün tayini çıktı. İlçemizden ayrılmak istemeyen İlçe Müftüsü Tenzili rütbe yaparak ilçe Vaizi olarak ilçemizde görev yapmaya devam edecek. İlçemizde ilk defa bir Müftü görevinden düşüş yaşayarak Vaiz olarak görev yapacak.
Yaklaşık 6 yıl boyunca ilçemizde Müftü olarak görev yapan İlçe Müftüsü İsmail Göksü, bulunduğu makamda bir alt makama düşerek İlçe vaizi olarak görev yapmaya devam edecek.
2008 yılından bu yana ilçemizde görev yapan, görev yaptığı süre zarfında toplumdan kopuk, halktan uzak, zaman zaman din görevlileriyle dahi sorunlar yaşadığı iddia edilen, bir dönem vakfın arabasını kendi şahsi işleri için kullandığı için gündeme gelen İlçe Müftüsü İsmail Göksu’nun tayini çıktı. Kayseri ili Pınarbaşı ilçesine tayini çıkan Göksü, tayin yerine gitmedi ve Tenzili Rütbe (bulunduğu makamdan bir alt makama düşürülmesi) yaparak ilçemizde Vaiz olarak kaldı.
YENİ MÜFTÜ FATİH BALTA!
Müftü İsmail Göksu’dan boşalan koltuğa ise Ordu ili Çaybaşı İlçesinde görev yapan Fatih Balta ilçemize yeni Müftü olarak atandı. 1975 Kastamonu Tosya doğumlu olan, İlk orta ve liseyi Tosya’da okuyan, Üniversiteyi ise Ankara İlahiyat Fakültesinde tamamlayan, ardından yüksek lisans ve doktora çalışması yapan Balta, Ankara’nın bazı ilçelerinde İmamlık yaptı. Daha sonra Vaiz olarak Polatlı’da görev yaptı. Çeşitli görevler için yurt dışına giden Fatih Balta, Batman ve Kahramanmaraş’ın bazı ilçelerinde müftü olarak görev yaptı.
Halen Ordu Çaybaşı Müftüsü olarak görev yapan Fatih Balta’nın tayini ilçemize çıktı. Temmuz ayının ilk haftası göreve başlaması beklenilen Müftü Fatih Balta’ya yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat