Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

KÜÇÜKŞEHİR BÜYÜKŞEHİR ORTADAN KALKTI Vatandaş Halk Ekmek İstiyor

Geçtiğimiz günlerde Ankara Fırıncılar Odası kararı ile ekmeğe yapılan 2 TL’lik zam sonrası, ilçe halkı Ankara Büyükşehir Belediyesinden İlçemizde de Halk Ekmek Satış Büfelerinin açılmasını istiyor. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Küçükşehir’le Büyükşehir’in ayrı olmadığını artık her iki Belediyeni de bir olduğuna, 2 çocuklu bir ailenin ortalama aylık ekmek giderinin şu şartlarda 1200 TL olduğuna dikkat çeken vatandaşlar Halk ekmek geldiği anda bu giderin 780 TL olacağını ifade ettiler. Ankara genelinde normal Ekmek 10 liraya satılırken, Halk Ekmek (250 gr) 6 lira 50 kuruştan satışa sunuluyor.
2024 yılında Ekmeğe yapılan zam sonrası gerek Gazetemiz bürosuna gelen, gerekse sosyal medya araçları ile paylaşımda bulunan ilçe halkı seslerini ABB Başkanı Mansur Yavaş’a ve İlçemiz CHP Belediye Başkanı Mustafa Koçak’a duyurmaya çalışıyor. Ankara’nın birçok ilçesinde Halk Ekmeği satış büfesinin olduğuna dikkat çeken ilçe halkı, bu gidişle vatandaşlarımız yavan ekmek dahi yiyemeyecekler” dediler. ABB tarafından 250 gr Halk Ekmeği şuan 6 lira 50 kuruştan satışa sunuluyor.
ANKARA’NIN BİRÇOK İLÇESİNDE SATIŞA SUNULUYOR
ABB tarafından çıkarılan Halk Ekmeği Ankara’nın birçok ilçesinde satışa sunuluyor. Polatlı, Kahramankazan, Akyurt, Elmadağ ve Çubuk gibi Ankara’ya uzak birçok ilçede halk ekmek satışa sunulurken, ilçemizde satışa sunulmamasına ilçe halkı tepki gösteriyor. İlçemizin Ankara’ya uzak olması nedeniyle Halk Ekmek satışının zor olduğu yönünde bazı söylemlerin olduğuna dikkat çeken vatandaşlarımız; “ Oy istemeye gelince kimse uzak yakın demiyor. Ama hizmet isteyince ilçemiz ne hikmetse Ankara’nı en uzak ilçeleri arasında yer alıyor. Bugün ilçemize Halk Ekmek satış büfesi açılsa, burada üç-beş kişi para kazansa, onu da bırakın ilçe halkı ucuz ekmek yese bunun kime ne zararı var” dediler.
İlçemize halk ekmek büfeleri ya da fabrikasının açılıp açılmayacağı ilerleyen günlerde netlik kazanacak.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat