Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

Almanya’da Şereflikoçhisar’lının başarısı

İlçemiz Karandere Mahallesinden hemşehrimiz İdris Şahan’ın kızı 12 yaşındaki Selin Şahan Almanya Profesyonel Kadın Futbol takımlarından FC Nürnberg U-16 takımına seçildi. Sergilemiş olduğu taktikler ve Futbola olan yatkınlığı ile adeta tarih yazan Türk kızı Selin’in Futbol geleceğinin çok parlak olduğu öğrenildi.
Yurt dışında yaşayan gurbetçi hemşehrilerimiz yapmış oldukları başarılı çalışmalarla adlarında sık sık söz ettiriyor. İşte onlardan birisi Seli Şahan. Henüz 12 yaşında olmasına rağmen Almanya Profesyonel Kadın Futbol takımlarından FC Nürnberg U-16 takımına seçildi. Üstün yeteneği, futbola olan sevgisi ve başarısı ile şimdilerde Almanlar Türk gencini konuşmaya başladı.
Almanya’nın Nürnberg şehrinde yaşayan Karandere’li hemşerimiz İdris Şahan’ın 12 yaşındaki kızı Almanya Profesyonel Kadın Futbol takımlarından FC Nürnberg U-16 takımına seçilmiştir ve alınan bilgiye göre kızımızın Kadın Futbolu Seviyesinde çok yetenekli olduğu hem hocaları hem ailesi tarafından aktarıldı. Futbol sevdasını Eğitimde olan başarısı ile taçlandıran hemşehrimiz Selin Şahan Ayni zamanda Almanya’nın en iyi seviyesi olan Gymnasium da 6. Sınıfta eğitimine devam ediyor.
Türkçe, Almanca, İngilizce ve Fransızca konuşabilen Selin hedefinin 2 yıl içinde Türkiye Kadın Milli U-16 Takımımızda oynamak olduğunu söyledi. Defans bölgesinde top Koşturan Selin’in ailesi tamamen Futbolun içinde ve annesi Ayşe Gülseren Şahan aktif olarak Almanya Amatör Takımı TSV Fichte U 10 takımında baş antrenörlük yapıyor. Babası İdris Şahan’da bu tahkimin B takımında 2023 yılında Futbolu bıraktığı öğrenildi. Kardeşi Selim Mehmet Şahan yine Almanya Nürnberg/Ansbach Profesyonel takımlarından SpVgg Ansbach takımının alt yapı U-9 Takımında futbol hayatına devam etmektedir.
Tuzgölühaber Gazetesi olarak hemşehrimiz, gurur kaynağımız Selin Şahan’a futbol hayatında başarılar dilerken, böyle bir çocuk yetiştirdikleri için ailesini tebrik ediyoruz.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat