Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

Öğrenciler içeride, veliler dışarıda ter döktü

Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav yapıldı. Cumhuriyet ortaokulunda yapılan ve 374 öğrencinin katıldığı sınavda 44 öğretmen görev aldı. Öğrenciler içeride, velileri ise dışarıda ter döktü.
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav yapıldı. İlçemizde sınava girecek adaylar, erken saatlerde Cumhuriyet Ortaokulunun önüne gelerek girişlerin başlamasını bekledi. Okuldaki görevlilerce uyarı, bilgilendirme ve üst aramasının ardından öğrenciler sınıflara alındı.
İlk oturumu saat 09.30’da başlayan sınavda öğrencilere Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru soruldu, 75 dakika yanıtlama süresi verildi.
İkinci oturum ise saat 11.30’da başladı. Bu oturumda matematik ve fen bilimlerinden toplam 40 soru yöneltilerek, öğrencilere 80 dakika süre verildi.
HEYECANLARINA ORTAK OLDULAR
İlçemizde çocukları LGS’ye girecek veliler sabahın erken saatlerinde çocuklarıyla birlikte gelip onların heyecanına okul önlerinde ortak oldu. Sınava dakikalar kala okulu önüne gelen veliler, çocuklarının sınava girmesi sonrası onlar çıkana kadar dışarıda bekledi.
İkinci oturumun bitmesi sonrası sınavdan çıkan öğrencilerden çoğu sınavda soruların kolay olduğunu ifade ederken, bazıları ise sayısal soruların zor olduğunu, hatta zaman yetiştirmekte zorlandıklarını ifade ettier.
İlçemizde sadece Cumhuriyet Ortaokulunda 20 salonda yapılan ve 374 öğrencinin katılmış olduğu sınavda 44 öğretme görev aldı. LGS sınav sonuçlarının ise 28 Haziran Cuma günü açıklanmasını bekleniyor.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat