Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

Vektör Mücadele Çalışmaları Devam Ediyor

İlçemiz Belediyesinin Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri tarafından, kırsal mahallelerde çevre ve halk sağlığını olumsuz etkileyebilecek, vektör mücadelesi çalışmaları kapsamında mandıra, açık su kanalları ve gübreliklerde kene, bit, pire, karasinek, sivrisinek ve diğer haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.
İlçemiz Belediyesi yaz aylarında vatandaşların adeta korkulu rüyası haline gelen sinek ve haşerelere karşı mücadelesi devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bu yönde kapsamlı birilaçlama çalışması yapıldı. Belediye Sağlık İşleri Müdürü Zekeriya Coşar sürdürülen çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamasında, vektör mücadele çalışmalarının tüm kırsal mahallelerimizde belirlenen program dahilinde devam edeceğini belirterek; “Hayvancılık yapan üreticilerimizin besihane, gübrelik gibi alanlarında Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarımızla faaliyetlerimize devam ediyoruz, larva dönemi öncesinde başlattığımız haşere ile mücadele çalışmalarımızın kapsamını genişleterek Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Koçak’ın talimatları doğrultusunda faaliyetlerimize devam ediyoruz.” Dedi.
İlçemiz Belediyesi tarafından İlçemize bağlı kırsal mahallelerde sürdürdüğü, vektör mücadele çalışmaları araçlı ve yaya ekiplerle birlikte belirli aralıklarla kesintisiz olarak devam edeceği öğrenildi.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat