Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

Hacı adaylarına seminer verildi

İlçemiz Müftülüğü, hacca gidecek hacı adayına eğitim semineri düzenledi. Hacı adaylarına eğitimi İlçe İsmail Göksu verirken, Eğitim seminerinde Tuzla Mahallesi Camii Halil Diķitaş ve Şerefiye Kur’an Kursu Öğreticisi Nevriye Ülger’de hazır bulunarak pratik hakkında bilgiler verdiler.
Hac vazifesini yerine getirecek hacı adayları eğitime alındı 2024 yılı hac vazifeleri kapsamında İlçemiz müftülüğü hacı adayına eğitim verdi. Kutsal topraklara yapılacak ziyaret öncesi hac adaylarının yapması gerekenler ,görevleri tek tek anlatıldı.
İlimizden hacca gidecek olan vatandaşlarımıza kutsal topraklara yapacakları ziyaret öncesinde gerekli bilgilerle donatmak ve manevi hazırlık sürecinde onlara rehberlik etmek için Şerefiye Kur’an Kursumuzda ve Kaymakamlık toplantı salonunda seminer düzenlendi.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan seminerin açılışında konuşan İlçe Müftüsü İsmail Göksu “Heyecanların en güzeli, ziyaretlerin en hayırlısı ve buluşmaların en kıymetlisi kutsal topraklara yapılan yolculuktur.” dedi.
İlçe Müftüsü İsmail Göksu, adaylara hac ibadetinin önemi, hac sırasında yerine getirilmesi gerekenler ve beklenen davranışlar hakkında detaylı bilgiler sundu. Ayrıca hac ziyareti sırasında sergilenmesi gereken sabır, kardeşlik ve hoşgörü gibi erdemler üzerinde durdu.
Eğitim seminerinde Tuzla Mahallesi Camii Halil Diķitaş ve Şerefiye Kur’an Kursu Öğreticisi Nevriye Ülger; ihrama girme, Arafat’ta vakfe, Mina’da şeytan taşlama gibi haccın temel konuları yer aldı. Daha sonra, hacı adaylarının sağlık, güvenlik ve sosyal ilişkilerine dair bilgilendirme yapılarak, her türlü zorluğa karşı nasıl hazırlıklı olunması gerektiği konusunda önemli ipuçları paylaşıldı.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat