Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

AK Parti Belediyeciliği tarafından yıllarca devam eden EVDE TEMİZLİK ÇALIŞMASI İPTAL EDİLDİ

Ak Parti Belediyeciliği tarafından sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında İlçemizde ikamet eden hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç kişilere yapılan evde temizlik hizmeti 31 Mart yerel seçimlerinin ardından yeni yönetim tarafından iptal edildi.
Sosyal Belediyecilik çalışmalarıyla Ak Parti Belediyeciliğinde ilçemizde de uygulanmaya başlanılan ve 31 Mart yerel seçimlerine kadar devam eden evde temizlik çalışması yeni dönemde iptal edildi.
İlçemiz Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda oluşturulan temizlik ekibi ile sosyal belediyecilik kapsamında hatsa, yaşlı ve bakıma muhtaç ailelerin evleri her ay mutat olarak temizlik yapılmaya başlanmıştı. Yaklaşık 10 yıl boyunca devam eden evde temizlik çalışması kapsamında İlçemiz Belediyesinde çalışan bayan temizlik görevlileri hemen hemen her gün farklı evlere gidilerek hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç ailelerin evlerinde temizlik yapıyorlardı. Cam silmeden, mutfak temizliğine teferruatlı bir şekilde temizlik yapan Belediye personeli bu yönü ile taktir topluyorlardı. 31 Mart yerel seçimlerinde İlçemiz Belediyesinin CHP’nin kazanması sonrası iptal edilen evde temizlik çalışması sonrası bu hizmetten faydalanan birçok aile konuya tepki gösterdi.
UYGULAMANIN DEVAM ETMESİNİ İSTİYORUZ!
İlçemiz Belediye tarafında 31 Mart’ta kadar devam eden evde temizlik çalışmasının seçim sonrası apor topar iptal edildiğine dikkat çeken ve geçtiğimiz aylarda evde temizlik çalışmasında faydalanan birçok vatandaşımız konuya tepki gösterdi. Gazetemizi arayarak evde temizlik çalışmasının Belediye tarafından iptal edildiğini, artık ifade ederek; “ bu konuda çözüm yolu bulunmalı. Belediye bir an önce eskisi gibi ihtiyaç sahibi ailelerin evlerinde temizlik çalışması yapmalı. Belediye yapmayacaksa Kaymakam bey bu konuya el atarak bir an önce çözüm yolu bulursa çok güzel olur” serzenişinde bulundular.
Ak Parti Belediyeciliği tarafından yıllarca İlçemizde devam eden ve Belediyenin el değiştirmesi sonrası iptal edilen evde temizlik çalışmasında hakkında nasıl bir gelişme yaşanacağı ise ilerleyen günlerde netlik kazanacak.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat