Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

Yasin’in vefatı yürekleri dağladı

İlçemiz sanatçılarından, sesi, sazı, yüreği ve babacan tavırları ile dinleyenlerinin kalbinde taht kuran hemşehrimiz Yasin Yaşlı genç yaşta yaşama veda etti. Salı günü tedavi gördüğü hastanede yaşama veda eden Yasin’in acı haberi duyanları derin bir hüzne gark etti.
İlçemizin yetiştirmiş olduğu güzide sanatçılardan, henüz gençliğinin baharında olmasına rağmen sazı, sesi ve nağmeleri ile dinleyenleri gönlünde taht kuran sanatçımız Yasin yaşlı genç yaşta yaşama veda etti.
Bozkırın derinliklerinde, İlçemizin özgün seslerinden biri daha sessizliğe karıştı. Yasin Yaşlı, mide ağrısıyla başlayan acı bir sürecin ardından, Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde verdiği mücadeleyi kaybetti.
Gerek ilçemiz, gerek Kırşehir ve gerekse Ankara’nın müzik sahnesinde adını duyuran hemşehrimiz Yasin Yaşlı’nın ölüm haberi, sevenleri arasında derin bir üzüntü yarattı. İlçemizin yetiştirdiği bu değerli sanatçı, sazıyla, sesiyle ve yüreğiyle dinleyenleri etkilemiş, İlçemizde başlayan sanatçılık yolculuğu, Kırşehir’e oradan da Ankara ile birlikte geniş bir hayran kitlesi edinmişti.
Mide ağrısıyla başlayan şikayeti, tedavi gördüğü hastanede beynine pıhtı atmasına kadar sürdü. Yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren, Yasin, tüm müdahalelere rağmen genç yaşta yaşama veda etti. Acı haberi tez duyulan Yasin’in vefatını duyan ilçe halkı derin bir hüzne boğuldu.
Genç yaşta vefat eden Yasin’in cenazesi İlçemiz Tatbikat Camiinde kılınan cenaze namazı sonrası sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi. Yasin’e Allah’tan rahmet ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat