Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

CHP’DEN ŞEHİTLER İÇİN BİLDİRİ “Şehitlerimizin Yasını Tutuyor, Terörü Lanetliyoruz!”

Cumhuriyet Halk Partisi, 12 askerimizin şehit düşmesinin ardından Türkiye genelinde saatler 11.00’i gösterdiğinde eş zamanlı olarak düzenlenen basın toplantısında bir bildiri yayınladı.
İlçemizde de CHP İlçe Başkanlığı tarafından parti binası önünde düzenlenen programda, yayınlanan basın bildirisi okundu.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda, Mustafa Alıcı tarafından CHP Genel Merkezi tarafından gönderilen, “”Şehitlerimizin Yasını Tutuyor, Terörü Lanetliyoruz!” başlıklı açıklaması şöyle;
“Ülkemiz 22-23 Aralık 2023 geceleri gelen kara haberlerle sarsılmıştır. On iki vatan evladının şehit düştüğü alçak saldırılar terörün kirli yüzünü bir kez daha göstermiştir.
Terörü, hain terör örgütünü ve insanlık dışı yöntemlerini lanetliyoruz. Bu menfur saldırıları planlayan, azmettiren ve gerçekleştiren teröristler hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaktır.
Askerlerimizin can güvenliği ve yaralılarımızın sağlık durumu en başta gelen endişe kaynağımızdır. İki gece üst üste aynı bölgede 12 şehit verilmesi yanında, halen bölgede bulunan Mehmetçiklerimizin güvenliğinin tam olarak sağlandığına ilişkin sağlıklı bilgilerin kamuoyuyla paylaşılmaması, Milletimizin acısını ve üzüntüsünü daha da artırmaktadır.
Bu nedenle, bu geceden tezi yok, TBMM’nin hiç zaman kaybetmeden derhal bir kapalı oturum yapması ve Milli Savunma Bakanı’nın Gazi Meclis’e gelerek Milletvekillerini bilgilendirmesi zorunludur. Ancak bu oturum sonrasında bölgeden ve gelişmelerden kapsamlı ve doğru şekilde bilgi alan siyasi parti gruplarının ortak bir metin çalışması yapabileceğini düşünüyoruz.
Hain saldırıların neden engellenemediğinin ve sorumluların ihmalleri olup olmadığının açıklığa kavuşturulmadan atılacak adımları şehitlerimizin hatırasına bir saygısızlık olarak değerlendiriyoruz.
Bunun yanında, milletimizi tarifsiz bir üzüntüye ve eleme gark eden böylesine acı ve elim olayın ardından Ulusal Yas ilan edilmesi bütün toplumun ortak talebidir. İktidarı, daha fazla gecikmeksizin bu yönde tutum almaya davet ediyoruz.
Terörün hedeflerine ulaşmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Türkiye’nin bağımsızlığı ve bütünlüğü için mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.
Milletimizin başı sağ olsun.”

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat