Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

Esnaflarımız Festivalden Memnun Kaldı

02-06 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılan 14.Uluslararası Geleneksel Tuz ve Kavun Festivalinden ilçemiz esnafları memnun olduklarını söyledi. 5 gün süren festival boyunca geç saatlere kadar satış yaptıklarını belirten esnaflar, Belediye Başkanı Memiş Çelik’e teşekkür ederek, bu tür etkinliklerin her sene yapılmasını istediler.
02-06 Ağustos 2022 tarihleri arasında düzenlenen 14. Uluslararası Geleneksel Tuz ve Kavun Festivalinden, ilçemiz esnafları memnun olduklarını söyledi.
Hatta İlçemizde uzun zamandır yapılmadığı için halkımız tarafından özlenen bir etkinlik olan festival, 5 gün boyunca vatandaşların yoğun katılımlarıyla ilgi gösterildi.
Gazetemiz muhabiriyle görüşen esnaflar; “Festival süresince satışların arttığını, çok memnun kaldıklarını” belirterek bu tür etkinliklerin her yıl yapılmasını istedi.
Gazetemiz muhabiriyle görüşerek, festivalin yapılmasını sağlayan Belediye Başkanı Memiş Çelik’e teşekkür eden esnaflar ise şunları söyledi:
Ekrem Ayan (Komagene); “Çok faydası oldu. Böyle bir sezonda 5 günlük festival, esnaflarımızın hepsini canlandırdı. Ekmeğinin peşinde koşan işini yaptı. Bu tür etkinliklerimizin devamını diliyoruz. Eğer bu festival, Tuz Gölü gibi uzun bir yerde olsaydı esnaflara etkisi olmazdı.”
Köksal Mutlu (Mutlu Giyim & MG Giyim); “Festivalin zararı olmadı, faydası oldu. Çarşının içinde olması daha da güzel oldu. Dışardan festival için gelenler alışveriş de yaptı. Satışlarımız arttı. Bundan dolayı da Belediye Başkanımız Memiş Çelik’e teşekkür ediyoruz. Bu tür etkinliğin her sene yapılmasını istiyoruz.”
Aşır Kutlu (Kutlu Kuruyemiş); “Festivalimizden çok mu çok memnun kaldık. Festival boyunca satışlarımız geç saatlere kadar çok iyiydi. Ciromuz 3’e katladı. Festival bittikten sonraki günlerde çarşıda kimse yok. Gurbetçilerimiz gittiği zaman ne olur bilmiyoruz. Bu tür etkinliklerimizin her sene olmasını istiyoruz. Belediye Başkanımız Memiş Çelik’e teşekkür ediyoruz”

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat