Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

HAFIZLIK KIZ KUR’AN KURSU İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

İlçemizin ihtiyaçları arasında yer alan ve yıllardır yapılması için çaba sarf edilen Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu için çalışmalar başladı. Geçtiğimiz günlerde Ak Parti İlçe Başkanı Levent Sarıkaya, İlçe Müftüsü İsmail Göksu ve Dernek yönetimi ile bir araya gelinerek neler yapılması gerektiği konusunda fikir alışverişinde bulundular.
2012 yılının ilk aylarında temeli atılan hayırseverlerin destek ve gayretleri ile yapılarak 2013 yılı son aylarında hizmete açılan Aziz Mahmut Hüdai Hafızlık Erkek Kur’an Kursunun yapılması sonrası bunun yanı sıra birde Kız Kur’an Kursunun açılması düşünülmüş ancak o günden bu yana bir takım nedenlerden dolayı yapılması ötelenen Hafızlık Kız Kur’an Kursu için çalışmalar başladı.
İlçemizin ihtiyaçları arasında yer olan ve geçtiğimiz yıllarda girişim yapılan ancak bir takım etkenlerden dolayı ötelenen Hafızlık Kız Kur’an Kursu için ilk adım atılmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde Ak Parti İlçe Başkanı Levent Sarıkaya, İlçe Müftüsü İsmail Göksu, İlçemiz Aziz Mahmut Hüdai Hafızlık Erkek Kur’an Kursu Dernek Yönetimi, Şereflikoçhisar Yatılı ve Gündüzlü Kız ve Erkek Kur’an Kursu Yaptırma ve Yaşatma derneği Başkanı Mehmet Ali Ekinciile bir araya gelinerek neler yapılması gerktiği konusunda fikir alış verişinde bulunuldu.
Hatırlanacağı üzere İlçemiz İstiklal Mahallesi Tatbikat Camii altında bulunan arsa hayır sahipleri tarafından Hafızlık Kız Kur’an Kursu yapılmak üzere hibe dilmiş, 2021 yılında Belediye Meclisinden alınan karar ile Derneğe tahsisi gerçekleştirilmişti.
Aradan geçen yıllar sonra Dernek Yönetimi inşaatın başlatılabilmesi için bir araya geldi. Yapılacak olan Hafızlık Kız Kur’an Kursu için neler yapılması gerektiği, hangi yasal işlemlerin başlatılacağı, yardımların nasıl ve ne şekilde toplanacağı gibi birçok konuda fikir alışverişinde bulunuldu.
İlçemizin ihtiyacı olan Hafızlık Kız Kur’an Kursu için birkaç güne kadar İlçemiz Belediyesine ruhsat için başvuru yapacakları en kısa sürede de projesi çizilerek çalışmalara başlanılması bekleniyor.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat