Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

İLÇEMİZ LGS BİRİNCİSİ TOKİ ORTAOKULUNDAN ZEYNEP DOĞRUER OLDU

2 Haziran’da yapılan Liselere Geçiş Sınavı sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre 1 yanlışla 489,33 puan alarak İlçemiz birincisi TOKİ Ortaokulundan Zeynep Doğruer oldu. Doğruer % 0.20’lik dilime girdi.
2 Haziran 2024 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca ortaokul 8’inci sınıfta eğitim gören öğrencilere yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılan sınavın sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre İlçemiz Birincisi TOKİ Ortaokulundan Zeynep Doğruer oldu.
İlçemiz Cumhuriyet ortaokulunda 2 Haziran’da yapılan ve 374 öğrencinin katıldığı sınavda 44 öğretmen görev almış, iki oturm halinde yapılan sınavda öğrencilere 90 soru sorulmuştu. LGS sınav sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre tüm sorulara doğru cevap veren ancak Türkçe sorusundan 1 soruya yanlış cevap veren Zeynep Doğruer, 489,33 puan alarak ilçe birincisi oldu. Doğruer bu başarısı ile % 0,20’lik dilime girdi.
İlçe birincisi solarak çok büyük bir başarıya imza atan Zeynep Doğruer, Göstermiş olduğu başarı sonrası arkadaşlarına haksızlık olur düşüncesi ile her hangi bir açıklama yapmak istemedi.
VEYSEL GÜÇLÜ, GURUR KAYNAĞIMIZ!
90 sorudan bir soruya yanlış cevap vererek İlçe Birincisi olan TOKİ Ortaokulu öğrencisi Zeynep Doğruer’in okul Müdürü Veysel Güçlü Başarının en önemli sırlarından bir tanesi sistemli bir çalışma olduğunu ifade etti. Yani sınava girecek öğrencilerimiz dönemin ilk başından bu yana sistemli bir şekilde çalışmaya başladılar diyen Okul Müdürü Güçlü; “Öğrencilerimize tavsiye edebileceğimiz en önemli konu kitap okumaları idi. Bunun yanı sıra günlük en az 30-40 adet paragraf sorusu çözmelerini önermiştik. Ve sistemli çalışma. Yani gün içerisinde ne yapacaklarına kademeli olarak belirlemeleri gerektiğini ifade ettik. Karmaşık çalışma yapmamalarını, çünkü karmaşık çalışmanın sınavda başarı elde etmediğini söyledik. Yani bir günlerini saat saat çalışma bazına ayarlamaları gerektiğini dile getirdik. Onlarda yaptılar” dedi.
Bunun yanında okulda hazırlamış olduğumuz koçluk sistemi sayesinde öğrencilerimizin günlük çözmüş oldukları soru sayılarının düzenli olarak kontrolünü yaptıklarına vurgu yapan Veysel Güçlü; “Bunların artması yönünde eğilimlerde bulunduk. Yapmış olduğumuz denemeler sonrası deneme karnesi dediğimiz çocukların hangi konuda ne eksikleri varsa onların kontrollerini yaparak, eksik oldukları konularda takviyeler yapıldı. Daha öncede ifade ettiğim gibi çocukların başarısını etkileyen en önemli faktör; sistemli ve düzenli çalışma, günlük soru adedi kadar soru çözme ve en önemlisi paragraf sorusu çözme idi. En az günlük 30-40 paragraf sorusu çözdükten sonra diğer soruları çözmeleri idi” dedi.
Yeni nesil soru tiplerinde de öncelikle çalışma modeli, kazanım sorularının tamamını bitirdikten sonra, yeni nesil sorularına geçmeleri idi. Stres yönetimi kısmında ise rehber öğretmenimiz ve diğer öğretmenlerimiz sürekli sahada idiler. Öğrencilerin kaygı dönemini analiz ederek süreci yönelttiklerini kaydeden TOKİ Ortaokulu Müdürü Veysel Güçlü; “ Okulumuzda yaklaşık 69 öğrencimiz ile sınava girdik. Sınav sonuçlarına göre Allah izin verişe 35 öğrencimiz Fen Lisesini kazanacak durumda. Bu süreçte tek handikabımız öğrencilerin sınava kendi okullarında değil farklı bir okulda sınava girmeleri idi. Oradaki stresi biraz yönetemediklerinden, istediğimiz seviyeyi almadı. Genel anlamda başarılı bir yıl olarak değerlendirebiliriz” dedi.
Güçlü son olarak; “Öğrencimizle gurur duyuyoruz. Gerek öğrencimiz, gerek ailesi, gerek öğretmenlerimiz bu başarının mimarlarıdır. Gece gündüz demeden hem ailesi, hem öğretmenleri hem bizler saha idik. Birebir takiplerini yaptık. Tek kelime ile gurur kaynağımız. İşin açıkçası biz 5-6 öğrencimizden ful bekliyorduk. Bizim için asıl başarı çocuğumuzun şuan aldığı başarı değil, gelecekte yapacağı başarılardır. Yeni hayatında başarılar diliyoruz” dedi.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat