Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

KAYMAKAM ZAFER ENGİN DAİRE BAŞKANI OLDU “GÜLE GÜLE GİT GÜZEL İNSAN”

2024 Temmuz Kaymakamlar Kararnamesi yayınlandı. Yaklaşık 4 yıldan bu yana İlçemizde kaymakamlık yapan zafer Engin, Göç İdaresi Başkanlığı Daire Başkanı oldu. Kaymakam Engin’den boşalan makama ise Giresun ili Espiye İlçe Kaymakamı Taner Tengir atandı.
Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanlığı Kabinesiyle ilgili değişikliğin yanı sıra Kaymakamlar kararnamesi de yayımlandı. Kararnamede çok sayıda kaymakam ve vali yardımcısının görev yeri değişti. 2020 Temmuz ayından bu yana İlçe Kaymakamlığı görevini yürüten Kaymakam Zafer Engin görevde yükselerek Göç İdaresi Başkanlığına Daire Başkanı oldu. İlçemizde görev yapmış olduğu süre zarfından sıcak, samimi ve babacan tavrı ile ilçe halkının gönlünde taht kuran İlçe Kaymakamı zafer Engin, 4 yılın ardından ilçemize veda edecek. Zafer Engin’in yerine ise Giresun Espiye İlçe Kaymakamı Taner Tengir gelecek.
TANER TENGİR KİMDİR?
1975 yılında Konya’nın Ereğli ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta eğitimini Ereğli’de tamamladı. Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden 2001 yılında mezun oldu. 2005 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Niğde Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı.
Mülkiye Müfettişi nezaretinde teftiş stajını Trabzon/Vakfıkebir İlçesinde, Kaymakam Refikliği stajını Konya – Sarayönü ilçesinde tamamladı. Isparta Sütçüler ilçesinde Kaymakam Vekilliği görevini üstlendi. 1 yıl süre ile İçişleri Bakanlığı tarafından İngiltere’ye gönderildi. Sheffield Üniversitesi Management School’da İngilizce eğitimi aldı ve İngiliz İdari Sistemini inceledi.
TODAİE’de 40. Dönem Kamu Diplomasisi kursunun ardından 93. Dönem Kaymakamlık Kursunu başarı ile bitirerek 03.03.2009 tarihinde Yozgat Aydıncık Kaymakamı olarak göreve başladı. Sırasıyla; Erzurum Pazaryolu İlçe kaymakamlığı, Ağrı ve Ardahan Vali Yardımcılığı görevlerini üstlendi. Vali yardımcılığı görevleri sırasında Ağrı İl Özel İdarı Genel Sekreterliği ve Ağrı Hava Limanı Mülki İdare Amirliği, Ardahan Aktaş İlçe ve Kara Hudut Kapısı Mülki İdare Amirliği ardından Pozantı Kaymakamlığı görevinde bulundu.
01 Eylül 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 2018/157 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İlimiz Şebinkarahisar Kaymakamı olarak 20 Eylül 2018 ile 26 Temmuz 2020 tarihleri arasında görev yapmıştır.
14.07.2020 tarihli ve 31185 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 13.07.2020 tarihli ve 2020/362 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile ilçemize atanarak 26 Temmuz 2020 tarihinde Giresun ili Espiye İlçesinde Kaymakamlık görevine başladı.
Aynı zamanda Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tarım Ekonomisi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisansını tamamlayan kaymakam Tengir, İngilizce bilmekte olup, evli ve iki çocuk babasıdır.
4 yıl boyunca İlçemizde görev yapan Kaymakam Zafer Engin’e yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat