Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

Yeni Tapularınız WEB-Tapu da

Ankara Kadastro Müdürlüğünce, her yıl olduğu gibi bu yıl da kadastro yenileme çalışmalarına devam ediyor. Kadastro çalışmalarından sonra verilen yeni tapuları, vatandaşlar bizzat kendileri web Tapu’dan alabiliyorlar. Çevre mahallelerde sırasıyla kadastro çalışmaları yapıldığını belirten İlçemiz Tapu Müdür Vekili Kayhan Ümit Kutlucan; “En son Çalören Mahallesinde yapılan kadastro yenileme çalışmaları tamamlanmıştır. Taşınmaz malikleri yeni tapularını, e-devlet şifreleri ile 24 saat açık olan “webtapu.tkgm.gov.tr” adresinden ücretsiz olarak alabilirler. Müdürlüğümüzce ayrıca tapu verilmeyecektir” dedi.
Türkiye genelinde olduğu gibi ilçemizde de 3402 Sayılı Kadastro Kanununun 22.maddesinin a bende kapsamında yenileme çalışmaları yapılmaya devam ediliyor.
En son kadastro çalışmalarının yapıldığı Çalören mahallesinde kadastro yenileme çalışmalarının bittiğini belirten İlçemiz Tapu Müdür Vekili Kayhan Ümit Kutlucan; “Kısım kısım mahallelerde yaptığımız kadastro yenileme çalışmalarımız arasında bulunan Çalören mahallesinde de çalışmalarımız tamamlandı. Çalören Mahallesindeki taşınmaz malikleri yeni tapularını, e-devlet şifreleri ile 24 saat açık olan “webtapu.tkgm.gov.tr” adresinden ücretsiz olarak alabilirler. Müdürlüğümüzce ayrıca tapu verilmeyecektir. Ve halen Odunboğazı mahallesinde de çalışmalar devam etmektedir. Kısa bir süre sonra da tapu tescilleri gerçekleştirilecektir. Yeni tapuları içinde ayrıca vatandaşları bilgilendirilecektir” dedi.
TAPU SENETLERİ WEB TAPU SİSTEMİNDEN ALINMAKTADIR
Tapu senetlerinde vatandaşlara kolaylık sağlandığını özellikle belirten İlçemiz Tapu Müdür Vekili Kayhan Ümit Kutlucan; “Toki devrinde satış, toplulaştırmada intikal, ifraz-yenilemede imar gibi işlemler neticesinde oluşan tapu senetleri işlem tarihi itibari ile 120 gün içerisinde web tapu sisteminden ücretsiz verilmektedir” şeklinde konuştu.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat