Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

Bayram Görkem; İlçemizin İl olması konusunda memleket sevdalısı hemşerilerimizi birlikte hareket etmeye davet ediyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı doğrultusunda Türkiye’nin 81 olan il sayısının yakın bir zamanda 100’e çıkacağı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz tarafından açıklanmasının ardından Memleket Partisi İlçe Başkanı Bayram Görkem, basın açıklaması yaparak; ilçemizin il olması konusunda hemşehrilerimizi birlik olmaya davet etti.
Memleket Partisi İlçe Başkanı Bayram Görkem, son günlerde konuşulan hatta sosyal medyada paylaşım nişantaşı escort yapılan Türkiye’de il sayısının 100 olacağı konusunda bir basın açıklaması yaptı.
Görkem, İlçemizin il olması konusunda hemşehrilerini birlik olmaya davet ettiği basın açıklamasında şunları söyledi;
“Değerli Hemşerilerim;
15 Haziran 1989 tarihinde kabul edilen 3578 sayılı kanun ile beldelerin ilçe, ilçelerin Vilayet yapılması için uygulanan değişikliklerden Şereflikoçhisar’ımız yararlanamadığı gibi bilakis bünyesinden 3 tane ilçe çıkararak, sosyo-ekonomik açıdan gelişimi olumsuz yönde etkilenmiştir.
O günden, bugüne kadar zaman zaman ilçemizin vilayetliği gündeme gelmiş ancak siyasi ve ekonomik olarak tam birliktelik sağlanamadığından dolayı girişimler sonuçsuz kalmıştır.
Geçmişte bu konu ile ilgili girişimde bulunup, gündemde tutan tüm siyasilerimize teşekkür ederiz. Hepimizin hatırlayacağız üzere ilçemizin vilayetlik tapusu ve 93 numaralı plakası dahi verilmişti.
Son günlerde gündem oluşturan il sayısını 100’e çıkarılması ile ilgili haberlerde bazı hemşerilerimizin sosyal medya üzerinden olumsuz yaklaşımlarını görüyoruz, bu hemşerilerimizin düşüncelerine katılmadığımız gibi vilayet olmak konusundaki azmimiz, kararlılığımız devam etmelidir.
BİZİM ÖNERİMİZ;
İlçemizdeki kamu kurum ve kuruluşları, belediye başkanlığı, siyasi partiler, demokratik kitle örgütleri (Odalar ve Dernekler), muhtarlar, devlet kadrolarında görev alan bürokratlarımız, iş adamlarımız ve kanaat önderlerimiz kısaca memleket sevdalısı hemşerilerimizi birlikte hareket etmeye davet ediyoruz. Kısa zamanda bu konu ile ilgili gerekli girişimlerde bulunmak üzere bir komisyon kurulmasını öneriyoruz.
Saygılarımla…”

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat