Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

Hizmet var, başvuru yok!

2017 yılından bugüne kadar Türkiye genelinde uygulanan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün Adreste Nüfus Hizmeti Projesi’ne, Türkiye genelinde başvurular devam ediyor. İlçemiz ise söz konusu projenin, günümüze kadar bir tek başvuru yapılmadığı için uygulanmadığı öğrenildi. Kısıtlı, hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlara yönelik olan projeden faydalanmak isteyen vatandaşların, gereken evraklarla ilçe nüfus müdürlüğüne başvuru yapabilecekleri belirtildi.
Sosyal devlet anlayışıyla hayata geçirilen, “Adreste Nüfus Hizmeti” projesi, 2017 yılından bugüne kadar Türkiye genelinde uygulanırken ilçemizde ise başvuru yapılmadığı için henüz uygulanmıyor.
Bu proje sayesinde T.C. Kimlik Kartı başvurusunda bulunmak için nüfus müdürlüklerine gidemeyecek şekilde kısıtlı, hasta, yaşlı ve engelli vatandaşların kimlik kartı, başvuruları adreslerinden alınmaktadır.
Yakınları tarafından yaşlılık, engellilik ve mücbir sebepler dolayısıyla nüfus müdürlüklerine gelemeyeceğini beyan eden vatandaşların başvuruları incelenip uygun görüldüğü takdirde başvuruda bulunulan nüfus müdürlüğünün bağlı bulunduğu mülki idare amirinden onay alınarak karşılıklı belirlenen uygun bir zamanda kişinin adresine gidilir ve kimlik kartı başvurusu oluşturuluyor. Genel Müdürlük tarafından basılan kimlik kartı kişinin adresine gönderiliyor.
Başvuru İçin Gerekenler;
– Başvurusu alınacak kişinin kimliğini gösterir nitelikte bir kimlik belgesi (eski nüfus cüzdanı, pasaport vb.)
-Başvurusu alınacak kişiye ait biyometrik fotoğraf
– Başvurusu alınacak kişinin nüfus müdürlüğüne gelemeyeceğini gösterir nitelikte belge.
– Başvuru ücretinin yatırılması,

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat