Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden kadın üreticilere mısır silajı desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından, ilçemizde hayvan yetiştiriciliği yapan 49 kadın üreticiye, Evren ilçesinde de 12 kadın üreticiye mısır silajı desteğinde bulunmak için başvuruları alındı. Söz konusu desteğin Şubat Ayının içerisinde verileceği belirtildi.
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından, ilçemizde hayvan yetiştiriciliği yapan 49 kadın üreticiye, Evren ilçesinde de 12 kadın üreticiye mısır silajı desteğinde bulunmak için başvuruları alındı.
ABB’den yapılan açıklamaya göre; Başkentte yaşayan kadın hayvan üreticilerini teşvik ederek ev ekonomilerine katkı sağlamak amacıyla Büyükşehir Belediyesi’nin Gölbaşı Karaoğlan’daki arazisinde üretilen yaklaşık bin 500 ton mısır silajı, yüzde 100 hibe şeklinde hayvan üreticisi kadınlara dağıtılacak.
Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, 1 ila 20 adet arası büyükbaş hayvanı olan kadın yetiştiricilere hayvan yemi olarak kullanılan mısır silajı desteğinde bulunmak için 25 ilçede talep toplama başvurularını aldı.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kaynaklar doğru kullanılırsa refah dolu bir geleceğin kurulabileceğini belirterek, “Bizim en büyük projemiz Ankaralıyı zengin etmek.” ifadesini kullandı.
Ankara’nın 25 ilçesinde yapılacak planlamanın ardından dağıtımı gerçekleştirilecek mısır silajı başvurularını kaçıranlar için ek süre imkanı da sağlanacak.
İLÇEMİZDE DE BAŞVURULAR ALINDI
Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara’nın 25 ilçesinde olduğu gibi hem ilçemizden hem de Evren ilçesinden de başvuruları aldı.
Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın personelleri, terminalde bulunan Şereflikoçhisar ABB koordinasyon kırsal kalkınma bürosunda, İlçemizden 49 kadın üreticiden, Evren ilçesinden de 12 kadın üreticiden başvuru alındı.
2 gün süren başvuruların ardından mısır slajı desteğinin, Şubat ayında yapılacağa öğrenildi.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat