Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

En kapsamlı denetim gerçekleştirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Tüm Türkiye’de salgın ile ilgili bugüne kadar yaptığımız en yoğun denetimi gerçekleştireceğiz. Valiler, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Esnaf ve Ticaret Odaları, Kurum Müdürleri ve Kolluk Zabıta hepimiz sahada olacağız’’ açıklamasının ardından ilçemizde de en kapsamlı denetim yapıldı.

Ülke geneli ile birlikte İlçemizde de Koronavirüsle ilgili en kapsamlı denetim yapıldı. Perşembe günü yapılan denetimlere Kaymakam Zafer Engin, Belediye Başkanı Memiş Çelik, Kurum amirleri ve kolluk kuvvetleri katıldı. İş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, yollar, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar, ticari taksiler ve tüm yaşam alanlarında denetimler yoğun bir şekilde gerçekleştirildi.

Denetimlerini gerçekleştiren Belediye Başkanı Memiş Çelik, vatandaşlarımızın Koronavirüse karşı daha dikkatli olmaları gerektiğini belirterek, ‘İçişleri Bakanlığımız İzmir escort tarafından yayımlanan genelge kapsamında ülkemizin her yerinde olduğu gibi bizlerde ilçemizde en kapsamlı koronavirüs denetimlerimizi gerçekleştirdik. Denetimlerimizde esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza içinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulmasının, salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem arz ettiği vurgulayarak denetimlerimizi yaptık’ dedi.

Denetimler esnasında vatandaşlarla birebir ilgilenen Belediye Başkanı Çelik; sosyal mesafeye uymayan vatandaşlarımıza; “ Maskelerimiz tamam. Sosyal mesafede sıkıntılar var. Mümkünse sosyal mesafe kurallarına uyalım. Bu hem sizin hem sevdiklerinizin sağlığı için çok önemli Unutmayalım, maske, sosyal mesafe ve temizlik” çok önemli. Hepinize hassasiyetiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Öte yandan kolluk Kuvvetleri ve Zabıta ekiplerinin de hazır bulunduğu denetimlerde vatandaşlarımızın ateşleri ölçülerek, maskesi olmayan kişilere maske dağıtımı yapıldı.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat