Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

Sigarayı bırakma polikliniği açıldı

İlçemizde Devlet Hastanesinde Sigarayı Bırakma Polikliniği açıldı. Haftada 1 gün hizmet verecek olan Poliklinikte sigara kullanan ve bırakmak isteyen tiryakiler randevu alıp, muayene olarak artık sigarayı daha kolay bir şekilde bırakma fırsatı bulacak.
Sigara kullanan ancak bırakmak isteyip bir türlü bırakamayanlar tiryakiler için fırsat ayaklarına geldi. İlçemiz Devlet Hastanesinde Sigara Bırakma Polikliniği açıldı.
Geçmiş yıllarda İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından verilen ancak son birkaç yıldır hizmet verilmeyen Sigarayı Bırakma Polikliniği artık yeniden İlçemiz Devlet Hastanesinde hizmet vermeye başladı. Her hafta Çarşamba günü İlçemiz Devlet Hastanesinde verilecek olan Poliklinik Hizmetinde Aile Hekimi Uzmanı Dr. Gizem Güneş Tüzün görev alacak.
Uzmanlar sigara içenlerin bireysel sağlık sorunları başta olmak üzere çevresine ve sevdiklerine ciddi zararlar verdiğini hatırlatarak bu bağımlılıktan sigara bırakma polikliniğinde alacakları destekle kurtulabileceklerini ifade ettiler.
Uzmanlar ayrıca bu süreçte en önemli destek yöntemlerinden birinin kararlılık olduğunu vurgulayarak; “Sigarayı 1 ay içinde bırakmaya “kesin’ karar vermiş kişiler SBP hizmetinden yüksek başarı oranlarıyla faydalanabilir. Sigarayı bırakmayı düşünmeyen veya bırakmakta kesin kararını vermemiş bireylerin, sigarayı bırakmaya hazır hissettiklerinde bu hizmete başvurması büyük önem arz etmektedir” dediler.
Sigara Bırakma Polikliniğine gidecek olan kişilerin MHRS üzerinden randevu almaları gerektiği, verilecek olan ilaçların ise hastane tarafından karşılandığı edinile bilgiler arasında yer aldı.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat