Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

Zafer Bayramı’nın 100.Yıl Dönümü Kutlanacak / KUTLAMA PROGRAMI KAPSAMINDA KOMİSYON TOPLANDI

30 Ağustos Zafer Bayramı, her yıl olduğu gibi bu yıl da kutlanacak. Bu yıl, 100. Yıl dönümü kutlanacak olan Zafer Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de kutlanacak. Kutlama programı kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Kutlama programı hazırlıkları için komisyon bir araya gelerek toplantı yaptı. Toplantıda, programda kim, hangi kurum ne yapacak? gibi konular görüşerek kararlar alındı.
30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’u anmak için Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde her yıl 30 Ağustos günü ulusal bayram olarak kutlanmakta.
Bu yıl 100. yılı kutlanacak olan 30 Ağustos Zafer Bayramının yıl dönümü, tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de kutlanacak.
KUTLAMA PROGRAMI İÇİN KOMİSYON TOPLANDI
Kutlama programı hazırlıkları için komisyon bir araya gelerek toplandı yaptı. Toplantıda, programda kim, hangi kurum ne yapacak? gibi konular üzerinde görüşmeler yapılarak kararlar alındı.
KUTLAMA PROGRAMI;
Toplantı sırasında alınan kararlar doğrultusunda İlçemizde düzenlenecek olan program, hükümet konağı önünde çelenk sunma töreni ile başlayacak.
Törende ilk olarak Kaymakam Zafer Engin, Tatbikat Merkezi Komutanı Tankçı Albay Uğur Bor ve Belediye Başkanı Memiş Çelik tarafından çelenk konulacak.
Daha sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunacağı program, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasıyla devam edecek.
Konuşmanın ardından çelenk sunma töreni sona erecek.
TEBLİGATLARIN KABULÜ
Çelenk sunma töreninden sonra Kaymakam Zafer Engin, 30 Ağustos Zafer Bayramının tebriklerini makamda kabul edecek.
Tebriklerinin kabulünün ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı için hazırlanan programın ilk kısmı sona erecek.
ŞEHİTLİK ZİYARETİ
Programın ikinci kısmı mezarlıktaki şehitlik ziyareti ile gerçekleşecek. Kaymakam Zafer Engin, Tatbikat Merkezi Komutanı Tankçı Albay Uğur Bor ve Belediye Başkanı Memiş Çelik başta olmak üzere ilçe protokolü tarafından şehitlerimizin mezarlarına gül bırakılacak.
Şehitlerimizin ruhuna okunacak Kuran’ı Kerim ve duanın ardından şehitlik ziyareti sona erecek.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat