Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

14. Uluslararası Tuz ve Kavun Festivali Düzenlenecek

Uzun bir aradan sonra İlçemiz Belediyesi tarafından 02-06 Ağustos 2022 tarihleri arasında 14.Uluslararası Geleneksel Tuz ve Kavun Festivali Düzenlenecek. Simklas Yapım şirketinin organizasyonuyla gerçekleşecek olan festivalde; animasyon gösterileri, yarışmalar, alışveriş stantları ve havai fişek gösterilerinin yanı sıra başta hemşehrimiz Uğur Işılak ile Gülşen Kutlu, Tuğçe Kandemir, Mustafa Yıldızdoğan, Kıraç, Uğur Arslan ve Irmak Arıcı isimli sanatçılar ayrı ayrı günlerde konser verecek.
İlçemiz Belediyesi 02-06 Ağustos 2022 tarihleri arasında 14.Uluslararası Geleneksel Tuz ve Kavun festivali düzenleyecek.
Simklas Yapım şirketinin organizesiyle düzenlenecek olan festivalde; animasyon gösterileri, yarışmalar, alışveriş stantları ve havai fişek gösterilerinin yanı sıra başta hemşehrimiz Uğur Işılak ile Gülşen Kutlu, Tuğçe Kandemir, Mustafa Yıldızdoğan, Kıraç, Uğur Arslan ve Irmak Arıcı isimli sanatçılar ayrı ayrı günlerde konser verecek.
İlk günden son gününe kadar dolu dolu etkinliklerle geçecek olan festivale, eski Milli Futbolcu ve Beşiktaş’ın eski futbolcusu Ahmet Dursun da gelerek forma imzalayacak.
Ayrıca, Festival boyunca Ankara Caddesi üzerine ve Sağlık Sokağa ilçemiz esnafları kurdukları stantlarda ürünleri sergileyerek satışa sunacaklar.
Belediye’nin sosyal paylaşım sayfalarında Şereflikoçhisar halkını festivale davet eden Belediye Başkanı Memiş Çelik de; “Kıymetli hemşehrilerim, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyor ve saygılarımı sunuyorum.
Seçim vaatlerimiz arasında yer alan sosyal ve kültürel etkinliklerimiz arasında bulunan festivalimizi ne yazıkki pandemi sürecinde zorunlu olarak gerçekleştirememiştik,
Bu yıl belediyemizce, 14. cüsünü düzenleyeceğimiz Uluslararası Geleneksel Tuz ve Kavun Festivalimizi, 2 – 6 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştireceğiz.
Şereflikoçhisar’ımızı uluslararası arenada ve yurt genelinde tanıtmak, ilçemizin tarihi ve doğal güzelliklerini ön plana çıkarmak amacını hedeflediğimiz festivalimizde; konserler, yarışmalar, animasyon gösterileri, yerel sanatçılarımız, yerel halk oyunlarımız, havai fişek gösterileri gibi bir çok aktivite ile kıymetli hemşehrilerimizin özlemini çektiği festivalimizi gerçekleştirmenin heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.
Birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, gurbetçilerimizi sılalarında ağırladığımız şu günlerde ilçemizdeki, ilçe dışında yaşayan tüm kıymetli hemşehrilerimizi festivalimize davet ediyor, sizleri festivalimizde ağırlamaktan onur duyacağımızı belirtiyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum”dedi.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat