Şereflikoçhisar Tuzgölü Haber Gazetesi

Gazete – Matbaa – Baskı İşleri

Gazeteciler Günümüz kutlandı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolaysıyla hem gazetemiz bürosuna yapılan ziyaretlerle hem de gönderilen mesajlarla 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günümüz kutlandı.
Gazetemizi Ak Parti İlçe Başkanı Levent Sarıkaya, İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysun Pekmezci, Gençlik kolları Başkanı Erdem Kaçar ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte ziyaret etti.
Ziyarette, gazeteciler günümüz kutlanarak, başarılar dilendi.
Daha sonra ilçemizde trafik polisi görevinde bulunan emekli polis Bağımsız Belediye Başkan Adayı Turan Kayalar, ziyaret etti ve günümüzü kutladı.
Keza, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolaysıyla gerek sosyal medyadan gerekse özel olarak mesaj gönderen sevenlerimize teşekkür ederiz.
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ NEDİR?
Çalışan gazeteciler günü, gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak için 1961’den beri 10 Ocak günü düzenlenen Türkiye’ye özgü bir kutlama gündür.
1961-1971 arasında “Çalışan gazeteciler bayramı” adıyla kutlanmış; 1971 yılındaki askeri müdahaleden sonra ülkede gazetecilerin bazı haklarının geri alınması üzerine kutlama gününün adı, “10 Ocak Çalışan gazeteciler günü” olarak değiştirilmiştir.
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ TARİHİ VE ÖNEMİ
4 Ocak 1961’de kabul edilen ve basın çalışanlarının bazı haklar ve yasal güvence sağlayan “212 sayılı kanun” adlı düzenlemenin Resmî gazetede yayımlanışı nedeniyle 10 Ocak günü kutlama günü olmuştur.
“Dokuz patron olayı” olarak basın tarihine geçen gelişme üzerine gazeteciler, boykot boyunca “Basın” adlı bir gazete yayımlamaya karar verdiler. Basın gazetesi 11 Ocak günü yayına başladı ve üç günlük boykot sırasında düzenli olarak yayınını sürdürdü. Çalışan Gazeteciler Günü, bu olayın bir sonucu olarak ortaya çıktı. 10 Ocak, “Çalışan Gazeteciler Bayramı” olarak kutlanmaya başladı ve 1971’de “Çalışan Gazeteciler Günü” halini aldı.

Sakarya araç kiralama Sakarya evden eve nakliyat